Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 9122008



*

nr 912 2008


Suzanne Nessim

(f. 1944), Sverige


2 st, Suzanne Nessim (b. 1944), 21/95 + 32/95, grafik, signerad 1979+ 1980, bm 75x57 cm,


ETCHINGS, 2 st, Suzanne Nessim (f. 1944), 21/95 + 32/95, grafik, signerad 1979+ 1980, bm 75x57 cm


Suzanne Nessim, born 1944 in Malmö, Sweden, Swedish painter, draughtsman and graphic artist.

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday September 15 2014
at 19:40:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/9 16:57:06 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Sep 15

Grafik

På tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...



Read more about Grafik

  • Artist/Designer

Suzanne Nessim

Suzanne Nessim, born 1944 in Malmö, Sweden, Swedish painter, draughtsman and graphic artist.

Read more about Suzanne Nessim
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik suzanne nessim svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr